Marzenia się spełniają! 🌟 Wycieczka do Krakowa zaliczona ✅ a przy okazji klasa 3Pc i 3Zb uczestniczyła w niecodziennej lekcji historii tańca i zabaw na wawelskim dworze. 💃🕺 Wróciliśmy wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń, ale z małym niedosytem… Na pewno odwiedzimy ponownie po wakacjach! 🎒🏰❤️

Dziś w myśl idei: „Szkoła w drodze” Nasi podopieczni odwiedzili Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach, gdzie mieli możliwość i przyjemność obejrzeć sprzęt będący wyposażeniem różnych służb oraz wziąć udział w różnych pokazach.
MUZEUM PIASECZNA
W środę 12. czerwca w ramach projektu „Nauka i sztuka wokół nas” dzieci z klas IIb, IIIaw i IIa odwiedziły nowopowstałe Muzeum Piaseczna. Ciekawie zaaranżowane, multimedialne muzeum o historii Piaseczna i okolic zaciekawiło wszystkich. Zachęcamy do odwiedzenia! 🙂

W ramach realizacji projektu edukacyjnego „Kultura i praca nas wzbogaca” naszej kawiarence królowały truskawki 🍓 🍓🍓, ciasto z truskawkami, gofry z truskawkami, koktajl truskawkowy . Dziękujemy Wszystkim, których mogliśmy gościć w naszej kawiarence CAFFE OLIMP dziś truskawkowej 🍓🍓🍓😀 oraz przez cały rok szkolny 2023/2024! Do zobaczenia 👋 👋 po wakacjach🏝️🙂.

W poniedziałek 10.06.2024 r. uczniowie klas Szkoły Branżowej wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowali🔥, które było podsumowaniem i zamknięciem roku szkolnego 2023/2024. Oprócz pieczenia 🌭 i jedzenia pysznych 🍪🥧, przygotowanych przez mamy, były również śpiewy, żarty i przytaczanie wspomnień. Dziękujemy za ten cenny, wspólny czas 👍☺️

W dniu 5 czerwca ośmioro dzieci z naszej Szkoły Podstawowej przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową 🚲 Egzamin prowadził policjant z Wydziału Ruchu Drogowego w Piasecznie. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, zdając egzamin z wynikiem pozytywnym 👍
To ważny krok do samodzielności 😁 Gratulujemy 👏życzymy wszystkim by każda przejażdżka była radosnym odkrywaniem nowych dróg, a bezpieczeństwo zawsze towarzyszyło na każdym kilometrze podróży 🚴‍♂️
24 maja odbył się pierwszy w historii naszej placówki i długo wyczekiwany przez uczniów klas 8 bal ósmoklasisty. Było to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ stanowiło symboliczne pożegnanie uczniów z etapem szkoły podstawowej i wskazało początek nowego rozdziału w ich życiu. Imprezę oficjalnie otworzyła p. Dyrektor Renata Walewska – Sajdak. Ciepłe słowa skierowała przede wszystkim do ósmoklasistów, podziękowała za zorganizowanie imprezy i życzyła wszystkim wspaniałej zabawy. Pani Ewa Lubianiec – Starosta Powiatu Piaseczyńskiego w swoim przemówieniu dołączyła do życzeń i podziękowała za zaproszenie.
Potem zgodnie z tradycją uczniowie zatańczyli poloneza, którego uczyli się wytrwale przez wiele tygodni. Łzy wzruszenia zabłysły w niejednym oku, kiedy wyświetlana była prezentacja multimedialna, dzięki której uczniowie mogli przenieść się w czasie i w jednej chwili ujrzeć osiem lat spędzonych w naszej placówce, uwieńczonych na zdjęciach. Były też tańce i zabawy, które mile wypełniły ten czas imprezy.
Z pewnością bal na długie lata pozostanie dla jego uczestników cudownym wspomnieniem.
Wycieczka do Kielc dla Uczniów Szkoły Podstawowej, klas 4-7
 
W piątek dnia 24.05.2024 r. wyruszyliśmy do Kielc na wspaniałą przygodę. Pod przewodnictwem p.Katarzyny Liptak oraz naszych opiekunów p.B.Błasiak, p.I.Naumiuk, p.K.Bosej, p.M.Świerzyńskiej, p.H.Obstawskiej i p.J.Mazurek podziwialiśmy dzieła natury. Najpierw udaliśmy się do Centrum Geoedukacji w Rezerwacie „Wietrznia” gdzie odkrywaliśmy tajemnice pierwszych stworzeń na Ziemi z okresu Dewonu podczas lekcji muzealnej. Następnie przenieśliśmy się w świat starożytnych stworzeń jury i kredy gdzie żyły dinozaury. Poznalismy praprzodków i potomków dinozaurów podczas filmu 3D emitowanego w „kapsule czasu”. Na koniec pobytu w centrum graliśmy w GEO-GIGA grę podczas której świetnie się bawiliśmy. 
W drugiej części wycieczki przejechaliśmy do Rezerwatu Kadzielnia gdzie czekali na nas speleolodzy z zamiarem oprowadzenia nas po jaskini. Założylismy kaski ochronne i weszliśmy do jaskini krajsowej w której były różne ciekawe formy naciekowe. Było super choć można było odczuć mały dreszczyk niepokoju. Po wszystkim spacerkiem udaliśmy się na małe „co nie co” do restauracji. Na koniec dnia z wielkimi wrażeniami wróciliśmy do Piaseczna.

Dziękujemy Pani Ewa Lubianiec – Starosta Piaseczyński za możliwość kontynuowania praktyk wspomaganych dla klas Przysposabiających do Pracy. Dzięki nim nasi uczniowie uczą się pracy zespołowej oraz przygotowują się do wejścia na rynek pracy🏢💼👨‍💻🖨️👩‍💻.

CAMP GRYF

Pożegnanie tego wszystkiego co towarzyszyło nam przez całe 5 dni nie było łatwe… . W życiu liczy się wyłącznie to, że próbujesz…i się nie poddajesz.
Liczy się wyłącznie to, że otwierasz serce, dajesz wszystko z siebie co masz do zaoferowania i po tym wszystkich odczuwasz satysfakcję‼️
Kochane dzieciaki z SOSW w Piasecznie – Wy tego dokonałyście, a my jako Kadra jesteśmy z Was bardzo dumni..😀❤️
 
P.S Relacja oraz szczegółowy przebieg wydarzeń z Zielonej Szkoły można odszukać na naszym szkolnym FB – https://www.facebook.com/SOSW.Piaseczno/
 
 

Szkole obchody z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja🇵🇱

Akcja Społeczna „Pomaluj Nasz Mały Świat” 👏❤️ 🩷 💚💙💜💛

Coś się kończy, coś zaczyna…” – Za nami uroczysty apel z okazji zakończenia nauki w liceum 👨‍🎓👩‍🎓🎓. Uroczystość dostarczyła wszystkim zebranym wielu niezapomnianych emocji, była okazją do wspomnień i podsumowania czterech lat. Czas ten na zawsze pozostanie w sercach uczniów i nauczycieli, jako niezapomniana część ich szkolnej historii.

Podopiecznym gratulujemy osiągniętych wyników i ukończenia szkoły. Życzymy wszystkim sukcesów i dobrych wyborów na dalszej drodze życiowej.
DZIEŃ RODZINY 2024 👨‍👨‍👦‍👦👨‍👩‍👦‍👦👨‍👩‍👦
W piątek 26 kwietnia dzieci klas I-III szkoły podstawowej gościły swoje rodziny. Przygotowały dla nich część artystyczną i wspólne zabawy. To były piękne i radosne chwile, bo szczęście to: – uśmiech taty i mamy, – spadające z drzew kasztany, – zimne lody w gorący czas, – udany rysunek, – i gdy ktoś pochwali nas. Szczęście mam – gdy nie jestem sam! Kochane Rodziny – dziękujemy, że jesteście! ♥️

Miło nam poinformować, że SOSW w Piasecznie uczestniczy w  ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „CENNE ŻYCIE” . Projekt „CENNE ŻYCIE” zakłada szeroko pojętą edukację dla życia, które jest najcenniejszym darem!

 

Cele projektu:

 1. Nadanie odpowiedniej rangi umiejętności udzielania pierwszej pomocy.
 2. Uczenie od najmłodszych lat, w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy przedmedycznej aby zminimalizować występujący u ludzi strach oraz niepewność.
 3. Uświadomienie jak cenne mamy życie, a jego utrata jest nieodwracalna.
 4. Pobudzenie uczniów do aktywnego działania na rzecz ochrony życia, aktywny udział w warsztatach pierwszej pomocy, dzielenie się wiedzą.
 5. Zdobywanie wiedzy w jaki sposób możemy rozpoznać objawy chorób, oraz jak im zapobiegać.
 6. Kształtowanie u uczniów empatii, umiejętności współdziałania oraz uwrażliwienie na potrzeby innych.
 7. Poznawanie środowiska lokalnego, jego potrzeb i problemów, promowanie profilaktyki prozdrowotnej oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nasza szkoła w ramach projektu wykonała następujące zadania:

 • Utworzenie e-booka zawierającego podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej.
 • Zorganizowanie spotkania z ratownikiem medycznym, który opowiadał o swoje pracy.
 • Zorganizowanie warsztatów z pierwszej pomocy przedmedycznej dla społeczności szkolnej.
 • Przygotowanie kampanii promującej wiedzę z zakresu zdrowego stylu życia i odżywiania-uczniowie przygotowali zdrowe soki oraz śniadanie.
 • Stworzenie ulotki z zakresu szanowania i dbania o własne zdrowie.
Niezwykle cenny dzień dla uczniów SOSW w Piasecznie☺️ Eksperci z działu rekrutacji w AUCHAN przeprowadzili warsztaty z doradztwa zawodowego. Celem projektu jest przygotowanie uczniów do świadomego i samodzielnego planowania własnej kariery zawodowej oraz podejmowania decyzji zawodowych. Podopieczni pracowali nad znajomością własnych zasobów oraz otrzymali informacje na temat rynku pracy – dla Auchan Polska i propozycje pracy.
Uczniowie tworzyli własne CV, poznali analizę SWOT oraz odbyli symulację rozmów kwalifikacyjnych. Jesteśmy zachwyceni takim rodzajem warsztatów‼️
Serdecznie dziękujemy ❤️❤️❤️
W czwartek 18 kwietnia drużyna (Wiktor M, Paweł S, Kamil W, Paweł P, Jakub J, Mykyta S ) miała okazję reprezentować naszą szkołę w Turnieju Piłki Nożnej Szkół Specjalnych, który odbył się w ZSS nr 38 Warszawie .
Zawodnicy wykazali ducha walki i wywalczyli drugie miejsce. Dwóch naszych uczniów otrzymało tytuł NAJLEPSZEGO ZAWODNIKA turnieju. Brawo!!!!
Uczestnictwo w zawodach dostarczyło wielu pozytywnych wrażeń i sportowych emocji. GRATULUJEMY DRUŻYNO!
Wspaniałe, sportowe sukcesy Naszych uczniów! Wiktoria D. KOS KOMANDOS SOSW Piaseczno podwójną 🏆🥇Mistrzynią Polski🇵🇱 w pływaniu 🏊na dystansie 25m stylem dowolnym z rekordem życiowym 22,28 sek i na dystansie 25m stylem grzbietowym z rekordem życiowym 26,75 sek.
Mistrzem Polski 🏆🥇🇵🇱w kategorii lat 16 został Janusz L. z rekordem życiowym na 50 m stylem grzbietowym 45,91.
Rekord życiowy Jakuba K. na 50m stylem grzbietowym 57,06 dał mu brązowy medal 🥉🏆
GRATULUJEMY!!!

Twórcze eksperymenty kubizmu Pablo Picasso były inspiracją klasy Va na lekcji plastyki 🎨.

Szkoła w Drodze

Uczniowie z SOSW w Piasecznie mieli możliwość udziału w nowoczesnej formie edukacji poprzez udział w próbie generalnej Orkiestry, która wykonała IV Symfonię A-dur „Włoską” op. 90 Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego w Filharmonii Narodowej.

Dyrygentem był: Stefano Montanari – wybitna i bardzo charyzmatyczna postać.

Całość wydarzenia poprzedzał wykład wprowadzający. Na zakończenie uczestniczyliśmy w spotkaniu z Artystą. Spotkania z Muzyką są dla naszych uczniów szansą na rozwijanie muzycznych zainteresowań i pobudzenia wewnętrznej wrażliwości. Muzyka pozwala wyrazić to – co niewyrażalne.

Wielce kulturalny dzień

2 kwietnia – Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
Każdy jest inny wszyscy jesteśmy Super – takie hasło dominowało dziś na naszych projektowych zajęciach. Pokazaliśmy to na wspólnie zrobionym plakacie💙.
Projekt finansowany przez Fundacja ORLEN

Spotkanie integracyjne z uczniami ze Szkoły Specjalnej STO ,,Dać szansę” zwieńczone wspólnym wykonaniem bezglutenowych muffinków.

Dziś nowa jakość edukacji w SOSW w Piasecznie – „Szkoła w Drodze” – i tym razem ŁÓDŹ‼️ Organizatorem dzisiejszej wycieczki była p. Anna Wasilewska.
Muzeum, do którego dziś wybrali się uczniowie klas licealnych, powstało w 1986 roku. Mieści się ono w eklektycznym Pałacu Scheiblera
(część zabytkowego zespołu fabryczno-pałacowego, charakterystycznego dla XIX-wiecznej Łodzi). Jest unikalną placówką prezentującą w formie projekcji zbiory sztuki filmowej polskiej i zagranicznej.
Łódź poprzez znakomitą i jedyną w Polsce szkołę filmową (PWSFTiTv w Łodzi) odgrywało rolę centrum produkcji filmów od początków rozwoju kinematografii.
My mieliśmy okazję zapoznać się z archiwalną aparaturą filmową, dokumentami życia filmowego, materialnymi obiektami związanymi z tworzeniem i funkcjonowaniem sztuki filmowej.
Niezwykle wartościowa wycieczka❣️☺️
Wizyta w Łodzi – nie mogłaby należeć do zaliczonych – bez spaceru po deptaku słynnej ulicy Piotrkowskiej, która jest zwierciadłem miasta i kryje w sobie wiele ciekawych zakątków m.in – słynne podwórko: Narodziny Dnia, czy przepiękne podwórko: Pasaż Róży.
Wstąpiliśmy również do Galerii Sztuki, by zobaczyć prace wielu znanych malarzy min. obraz z XVI w.
Okazało się, że galeria zamyka się z końcem miesiąca, mieliśmy więc wielkie szczęście.☺️
TEATRZYK KAMISHIBAI 🎭🇯🇵🎎
We wtorek 19 marca w ramach projektu „Nauka i sztuka wokół nas” dzieci z klas IIb i IIIaw odwiedziły Bibliotekę w CEM Piaseczno, aby zapoznać się ze sztuką japońskiego teatrzyku KAMISHIBAI. Historyjka o zającu i pisankach przypomniała nam o zbliżających się świętach. To niezwykłe doświadczenie zakończyliśmy pracą plastyczną, której efektem są przepiękne zawieszki świąteczne. Dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej w Piasecznie za wspaniałe zajęcia!
Drodzy uczniowie, rodzice i kadro pedagogiczna!
Nasza zbiórka na rzecz wsparcia zwierząt dzikich i niewidzialnych będących pod opieką Fundacji Ada zakończyła się wspaniałym rezultatem i dzięki waszej chęci niesienia dobra na konto Fundacji wpłacimy 360 zł.
Serdecznie dziękuję pani Aldonie Faron i pani Teresie Lankiewicz, jak również uczniom i uczennicom klasy IIIPc i IIPa za pomoc w obsłudze kawiarenki Cafe Olimp 🙂
MAMY TO!🥳
Kochani dzięki zaangażowaniu i wielostronnej współpracy decyzją Zarządu oraz Rady Powiatu Piaseczyńskiego będziemy mieli nowy, wspaniały plac zabaw!!! Cała społeczność Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych serdecznie dziękuje! ❤️❤️
Odtwórz wideo

Pan Perkusista Julian! Wielkie brawa!

UKŁAD SŁONECZNY
We wtorek w ramach projektu „Nauka i sztuka wokół nas” dzieci z klas IIIaw i IIb badały kosmos🪐🌌🎑. Choć za dnia to trudna sztuka, to dzięki filmom, planszom i slajdom udało się wiele dowiedzieć i zobaczyć. Na koniec dzieci zrobiły model układu słonecznego z kul styropianowych i plasteliny. Kosmos to jeden z naszych ulubionych tematów🙂!
NOWA JAKOŚĆ EDUKACJI w SOSW w Piasecznie.
Szkoła w drodze‼️ – to pomysł, który chcemy wprowadzić – i od czasu do czasu realizować podstawę programową w drodze☺️
– dzisiaj KRAKÓW….
Nasi uczniowie podczas gry terenowej na WAWELU, samodzielnie wyruszyli na poszukiwanie śladów chwały polskiego oręża. Zapoznali się z wybranymi militariami – świadkami królewskich triumfów, a także dowiedzieli się, w jaki sposób rozsławiano w Europie imiona zwycięskich władców, oraz która z polskich kawalerii budziła podziw a zarazem strach w szeregach najeźdźców.
Etos miasta – w średniowiecznej kulturze zaprezentowały nam podziemia Sukiennic.
W czasie lekcji na wystawie: Śladem europejskiej tożsamości Krakowa, uczniowie poznali zasady lokowania i sposób funkcjonowania miasta w średniowieczu, a ponadto dowiedzieli się, jaką rolę odgrywali mieszczanie i jak wyglądało ich życie codzienne.
CUDOWNIE I NIEZWYKLE WARTOŚCIOWO SPĘDZONY CZAS..
W tym tygodniu został rozstrzygnięty konkurs na „Najładniejszą salę lekcyjną w szkole” . Komisja w składzie: P. Dyrektor Renata -Walewska Sajdak , przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz Zespołu ds. Dekoracji po obejrzeniu wszystkich przestrzeni ogłaszają wyniki konkursu:
– 1 miejsce sala AII 5 pod opieką klasy 4d;
– 2 miejsce sala AII 3 pod opieką klasy 8f
– 3 miejsce ex aequo dla dla sal: BIII 3 pod opieką klasy 3Pc i sala BIII 2 pod opieką klasy 1Pa.
Dodatkowo jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla najmłodszych klas za dekorację korytarza na III piętrze w części A.
Wszystkim gratulujemy kreatywności i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji, która nastąpi już niebawem.

"POLONEZA CZAS ZACZĄĆ"

Dziś uczniowie z SOSW w Piasecznie – wyjątkowo słodko rozpoczęli swój dzień udając się na wspaniałą wycieczkę do FABRYKI CZEKOLADY FERRERO w Belsku Dużym.
Zwiedzając fabrykę mogliśmy zapoznać się z jego historią, technologią wytwarzania ulubionych przez wszystkich słodkości oraz ich wpływu na nasze zdrowie. Dzisiejsza wizyta w Belsku to dla nas niesamowite doświadczenie, które połączyło w sobie edukację z niezwykle przyjemną rozrywką.
Za organizację słodkiego dnia serdecznie dziękujemy p. Jackowi Kasztankiewiczowi oraz wszystkim pracownikom zakładu produkcyjnego Ferrero Polska na czele z Panem Radosławem Wieczorkiem ☺️
 
W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste wręczenie wyróżnień i nagród dla laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.
Serdecznie dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Piasecznie za ufundowanie nagród oraz Parkowi Trampolin #KochamSkakać – Warszawa.
Po raz dwudziesty w Polsce rozpoczynamy Dni Bezpiecznego Internetu w tym roku obchodzone pod hasłem ,Działajmy razem” 😁🤝.
Na gali inaugurującej nie mogło zabraknąć również przedstawicieli naszej placówki.  Uczestniczylismy w konferencjach:
👉Kto jest po drugiej stronie w internecie.
👉Dopamina w pętli emocji.
👉Szkoła na przyszłość.
👉Internet w doświadczeniu nastolatki 3.0 oraz wiele innych.

Równolegle rozpoczynamy działania na terenie naszej szkoły,  które potrwają do końca marca👍.
Odtwórz wideo
Dziś uczniowie kilku klas z SOSW w Piasecznie- po raz kolejny doświadczyli szeroko rozumianej edukacji w niecodzienny sposób.
Teatr Komedia i fantastyczna sztuka: „Pasztety, do boju!” to pełna humoru i kolorów opowieść o problemach nastolatek i nastolatków: dorastaniu, akceptacji, emocjach, rodzinie, relacjach w szkole i w domu. To historia o skali i mocy hejtu, ale też o wielkiej sile przyjaźni, miłości i odwagi.❤️‼️
Ciekawa lekcja biologii w klasie 2 Branżowej – Jak działają płuca?
 
Podczas lekcji biologii uczniowie wykonali  doświadczenie obrazujące działanie płuc i przepony.
 
Do wykonania doświadczenia  użyto:
 
– plastikową butelkę,
 
– balonik,
 
– słomkę do napojów,
 
– kawałka plasteliny,
 
– nożyczki,
 
– dwie gumki recepturki/taśmę klejącą,
 
– rękawiczkę lateksową.
 
Objaśnienie doświadczenia:
 
Balonik w środku butelki imituje płuca, a rękawiczka lateksowa  przeponę. Słomka działa jak tchawica. To znaczy, że gdy bierzemy wdech, płuca napełniają się powietrzem, a przepona przesuwa się w dół. Odwrotna sytuacja dzieje się przy wydychaniu powietrza. Płuca się wtedy kurczą, a przepona przesuwa się w górę.
Lekcja  biologii – Tworzymy modele komórek jądrowych.
 
Każdy żywy organizm zbudowany jest z komórek. Także nasz. Jednak pojęcie komórki jest dosyć abstrakcyjne. Nie jesteśmy w stanie jej zobaczyć, chyba że skorzystamy z mikroskopu lub schematu.
 
Aby ułatwić naukę o komórce i uczynić ją przyjemną, uczniowie klasy 1 Szkoły Branżowej w ramach zajęć z biologii, wykonali modele przestrzenne (komórki roślinnej, zwierzęcej i bakteryjnej). Podczas wykonywania prac wykazali się kreatywnością. Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały. Wykonane prace  pozwoliły uczniom w sposób ciekawy zapoznać się z budową i funkcjami komórek.
Zbliża się gorący czas.
Pełen tańca, śpiewu i zabawy karnawałowej.
My już jesteśmy gotowi. Zakładamy maski i idziemy na bal 🎉🎊🎆🎇🎉

W dniu 11.01.2024 r. miał miejsce długo⏱️ wyczekiwany przez naszych wychowanków🧒🧑 finał akcji „List do św. Mikołaja”.🎅 Bardzo serdecznie dziękujemy naszym przyjaciołom za spełnienie marzeń podopiecznych.

Ostatnie przed feriami zajęcia na basenie🏊🌊 Woda cieplutka 🌡️Pozdrawiamy 😀

Nagrody dla wytrwałych!

W dniu 10.01.24 r. uczniowie – laureaci konkursu zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odebrali certyfikaty i nagrody z rąk p. Dyrektor Renaty Walewskiej – Sajdak.
Dzień Tabliczki Mnożenia to  międzynarodowa akcja, która ma na celu
 propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest też okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości.

W bieżącym roku odbyła się  XIII edycja akcji. W akcji wzięli udział uczniowie klas IV – VIII. Nagrodzonych zostało 30 osób.

Tabliczkowa wiedza była sprawdzana czteroetapowo. Trzy etapy odbyły się na poziomie klasy a  czwarty etap to  etap szkolny. Każdy uczeń, który zdobył w konkursie powyżej 90% punktów otrzymał certyfikat i upominek wydrukowany z wykorzystaniem technologii 3D.

Uczniowie byli przygotowywani pod kierunkiem: Hanny Kowalik, Bożeny Żmudy i Zofii Smoczyńskiej.

Odtwórz wideo
Who is your best friend?
W projekcie z języka angielskiego: „ My best friend” wzięli udział uczniowie klas I- III oraz IV – VIII. Wykonali oni piękne prace, wykazując się talentem językowym i plastycznym. Wszystkim uczestnikom Konkursu oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród, dziękujemy!
Congratulations!
„Młodości, ty nad poziomy wylatuj!”
Nasi dzielni Licealiści zmierzyli się z wyzwaniem, jakim była rozprawka pt.” Różne oblicza bohaterstwa”.
Uczniowie dzielnie podołali zadaniu, dlatego jesteśmy z nich dumni. Ich wysiłek ukoronowały piękne nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców.
Gratulujemy!
Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski organizował akcję „Kartka dla Seniora”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnej akcji. Ten niewielki gest, pomógł nam wywołać uśmiechy na twarzach podopiecznych Domu Ufnej Starości w Konstancinie – Jeziornej.
 
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Mikołajki już za nami, a święta tuż, tuż🎅🎄Klasy 3 III Pc i II Pa w poszukiwaniu przepisu na cudowne święta wybrały się do kina na komedię romantyczną pt. „ UWIERZ W MIKOŁAJA”. Bawiliśmy się znakomicie w towarzystwie wielu wspaniałych gwiazd polskiego kina przy nowej świątecznej piosence zespołu T.LOVE „To chyba miłość jest”. Po seansie udaliśmy się na ucztę kulinarną oraz świąteczną sesję fotograficzną📸.
⭐❤️„I NIECH ZWYCIĘŻY MAGIA ŚWIĄT I MAGIA MIŁOŚCI!”⭐♥️
IV turniej Halowej Piłki Nożnej Szkół Specjalnych: to dzieło nauczycieli Wychowania Fizycznego i wsparcia psychologa ze Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych w Piasecznie‼️
To również dzieło naszych wspaniałych uczniów – którzy godnie reprezentują Naszą placówkę.❤️‼️
Szkolny Zespół Cheerleaderek z jednym naszym rodzynkiem- Olkiem – otworzył uroczyście MIKOŁAJKOWY TURNIEJ🎅🎅⚽️
Nasz szkolny Mikołaj – Paweł, z naszą hostessą – Jowitą z firmy FOLPOL dbali o Wszystkich uczestników: serwując słodkości🎅🥰
Przemówienie i powitanie wszystkich przybyłych gości przez wicedyrektor -p. Marzenę Leńczyk podniosło rangę naszej uroczystości.
Gościem Specjalnym, który był dla wszystkich niespodzianką i wspierał profesjonalną radą piłkarzy oraz wręczył medale i puchary drużynom był: były reprezentant polski w piłce nożej Pan Roman Kosecki⚽️❣️🏅🏆
O poczęstunek zadbała nieoceniona: Piekarnia KRZOSEK, Firma FOLPOL R. Barczyk J. Cygan sp. j., Marta Piróg- firma LINDT, Rada Rodziców SOSW w Piasecznie oraz nasze, niezawodne kucharki goszcząc naszych gości przepyszną grochówką.
Imprezę zakończył Pan wicedyrektor Krzysztof Baluk dziękując wszystkim uczestnikom za wspaniałą imprezę w sportowym duchu fair play – wręczając wygranej drużynie:
PUCHAR DYREKTORA🏆⚽️🎅❣️
I MIEJSCE- SOSW PIASECZNO
II MIEJSCE SOSW OTWOCK
III MIEJSCE SOSW LESZNO
Ten niezwykły, coroczny turniej organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych w Piasecznie integrujący szkoły specjalne z różnych miejscowości: Warszawa, Otwock, Pruszków i Leszno jest doskonałą promocją zdrowego stylu życia oraz daje możliwość rozwoju pasji i zainteresowań.
„DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ”
Drodzy darczyńcy♥️
Zakończyliśmy akcję zbierania karmy dla bezdomnych i potrzebujących piesków z schroniska „Piasulkowo” w Piasecznie 🐕
Dzięki wspólnej zbiórce zebraliśmy dużo jedzenia 💪
Bardzo dziękujemy, dzięki Wam wszyscy podopieczni schroniska będą mogli przetrwać trudny, zimny czas 💕

Nabywanie i doskonalenie wiedzy i umiejętności uczniów na kierunku – Pracownik Pomocniczy Fryzjera. Zdolniachy, prawda?

 

„…My się zimy nie boimy, gdyż na świetlicy ciekawe rzeczy robimy…”

Fotorelacja 📷🎥 z II Mikołajkowego Turnieju Badmintona Piaseczno 2023🏸🏆🎅

Zakończyliśmy nasz szkolny plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku. Możemy porównać nasze wyniki z tymi ogólnopolskimi. Co prawda nasze różnią się od tych krajowych (nieznacznie), ale to świadczy o tym, że tworzymy społeczność ze swoim językiem i swoimi wyborami.
Nasze podium to:
🥇1 miejsce: BAMBIK – 36 punktów
🥈2 miejsce: ODKLEJKA – 32 punkty
🥉3 miejsce: GIT – 31 punktów
Głosowało 65 osób. (Uczniowie klas 7-8 oraz klasy szkoły średniej.) Przydzielaliście punkty 3 wybranym słowom z listy 19.
Słowo, które wygrało w całej Polsce – „rel” – u nas zajęło 4 miejsce, tuż za podium .
„Sigma” w naszym plebiscycie zdobyła 21 punktów a „oporowo” tylko 3.
Dziękujemy wszystkim uczniom👦👩 za wzięcie udziału w naszej zabawie.

W pracowni fryzjerskiej też może być ciekawie. Oto przegląd pracy twórczej uczniów klasy Ize✂️💇‍♂️💇‍♀️.

Po raz 7 KOS KOMANDOS SOSW Piaseczno był współorganizatorem mazowieckich zawodów w narciarstwie zjazdowym w Warszawie⛷️⛷️⛷️. Startowała rekordowa ilość ponad 50 zawodników, w tym prawie połowa 23 z KOS. Nasi zawodnicy zdobyli rekordową ilość 19 medali, w tym 4 złote. Po preeliminacjach i pierwszym przejeździe finałowym została podjęta decyzja, przez Jury zawodów, o uznananiu wyników pierwszego przejazdu za ostateczne.
Mamy nadzieję, że kilku zawodników z Piaseczna uzyska kwalifikację na marcowe Ogólnopolskie Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Zakopanem 2024.
Dziękujemy wszystkim nauczycielom i rodzicom za pomoc i wsparcie przy organizacji wydarzenia 👪.
Z narciarskim pozdrowieniami👋

Zima to czas dokarmiania naszych skrzydlatych przyjaciół. Janek z klasy IV w wolnym czasie wraz z tatą przygotował karmniki, który oficjalnie zagościł już na terenie naszej szkoły przy placu zabaw 🐦❄️🧤 Dziękujemy za zaangażowanie i świetny pomysł!😊 Zależy nam wszystkim na losie naszych pierzastych ulubieńców – systematycznie będziemy uzupełniać naszą ptasią stołówkę 🐦❄️🐤🕊️☃️

Szkolne Mikołajki🎅🎁🎅🎁

Dzisiaj w Mikołajki🎅, uczniowie liceum przekazali dla uczniów uczęszczających do świetlicy SOSW, wykonane na lekcjach informatyki kolorowanki. Były to prace o różnej tematyce wykonane w poznanych aplikacjach graficznych również tych z wykorzystaniem AI. Na pewno każdy znajdzie w nich coś dla siebie. Znajdziecie tam prace klas: IILa,IILb,IIILa, IIILb i IVLa. Życzymy wielu wrażeń i radości 🙂.

✨Święta Bożego Narodzenia są dla nas wszystkich ludzi szczególnym przeżyciem✨. Najbardziej jednak cieszy sam okres przygotowań i oczekiwań, który rozpoczyna się już na wiele dni przed Wigilią. Dziś, 6 grudnia, świętujemy Mikołajki🎅 – dzień, który wzbudza radość i emocje zarówno w dzieciach, jak i dorosłych. To czas, kiedy tradycja spotyka się z radosnym oczekiwaniem na prezenty oraz ciepłym gestem wzajemnej życzliwości. To dziś w całej szkole było czuć magiczną moc Św. Mikołaja, a najbardziej w naszej szkolnej Kawiarence „CAFFE OLIMP”☕🍩🥮🥧🥐 – zapach zimowej herbaty, ciast, pierników i wspólne „Karaoke” wprowadziło nas w świąteczną atmosferę🎄🎄🎄. Dziękujemy RODZICOM z klasy IPa i IIIPc za pomoc w postaci ciast i całej społeczności szkolnej, która gościła w naszej kawiarence, dzięki WAM będziemy organizować kolejne. Dziękujemy za udział w Karaoke i wspólne śpiewanie🎶🎤👨‍🎤. Było pięknie, magicznie i niech magia świąt trwa każdego dnia🌟🌟🌟.

Mikołajkowe warsztaty fryzjerskie

 

Podczas Mikołajkowych warsztatów fryzjerskich z p. Aleksandrą odkrywaliśmy swoje talenty i możliwości fryzjerskie. Zabiegi pielęgnacyjne oraz wplatanie we włosy kolorowych warkoczyków okazało się niełatwe, jednak z pomocą fachowca oraz uczennic klasy fryzjerskiej, daliśmy radę.

Niebawem kończymy szkołę podstawową i będziemy musieli zdecydować, do jakich klas branżowych się udamy. Wiemy już, kto z naszej klasy marzy o tym, by zostać stylistą fryzur, a my ustawimy się do nich w kolejce.

Czas PRAWDZIWEJ MAGII w naszej szkole płynie z niesamowitą prędkością. To czas, gdzie naszych uczniów otula magia Świąt i wszystko co się dzieje jest dla NICH‼️ ANIOŁY Z Auchan Polska oraz ANIOŁY z E-PAKA- przywiozły prezenty.
Pracownicy AUCHAN POLSKA dostarczyli dla każdego ucznia PREZENT, gdzie wcześniej każde dziecko w naszej szkole – wypisało swoje marzenie na magicznej, własnoręcznie zrobionej bombce. ❤️
Pracownicy E- PAKI z Łukowa obdarowali nas pomocami dydaktycznymi i sprzętem sportowym. ❤️
SOSW w Piasecznie ma wielkie szczęście, że na jego drodze stają tacy WIELCY LUDZIE!!!
DZIĘKUJEMY‼️‼️‼️❤️❤️❤️🌲🌲🌲🎅🎅🎅

W naszej szkole zapanował świąteczny nastrój🎄. Choinka już ubrana, brakuje tylko prezentów. Z niecierpliwością wiec czekamy na wizytę świetego Mikołaja🎄🌲🎅🎁🌟

Dzisiaj uczniowie klasy 4 oraz 5 pojechali na wycieczkę do Muzeum Techniki w Warszawie. Wrażenia był ogromne. Podopieczni będą pamiętać tą lekcję bardzo długo. Podczas wycieczki niektórzy z nas po raz pierwszy jechali metrem i pociągiem Kolei Mazowieckich, co było prawdziwą przygodą.

„ Na świętego Andrzeja, z wróżb płynie nadzieja”…

 

Tradycyjne wróżby Andrzejkowe, gawęda przy ognisku oraz wspólne zabawy, to jest to, co harcerze lubią najbardziej. Figurki z przelewanego przez klucz wosku pokazały w tym roku, że czeka nas świetlana przyszłość, będziemy pracować dla dobra potrzebujących ludzi i zwierząt. ”Człowiek jest szczęśliwy proporcjonalnie do tego, co daje”. Więc jak tu się nie cieszyć?

                                                                         Harcerze

5 grudnia klasa 2 Zf (ogrodnicy), realizowała program w Muzeum Geologicznym w Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się jak powstała gleba, skąd bierze się węgiel, gdzie w Polsce są rozmieszczone bogactwa naturalne. Zgłębiali fascynujący świat  minerałów, kryształów i skamieniałości. Niewątpliwie dużą atrakcją był oryginalny meteoryt, który w 1994r. spadł we wsi Baszkówka

Prace naszych uczniów prezentujemy na wystawie Świątecznej w Starostwo Powiatowe W Piasecznie 🎄🌲🎅🌟✨

Dzisiaj w ramach Treningu Umiejętności Społecznych wraz z p. Katarzyną Liptak ćwiczyliśmy umiejętność współpracy oraz gościnności. Podczas wykonywania gofrów zgodnie z instrukcją mieliśmy okazję nauczyć się współpracy z innymi uczniami naszej szkoły a zaproszeni goście z kl. 5 i kl. 2 z ich wychowawczynią p. Mariolą Chojnacką – Skorupą byli zachwyceni naszą zaradnością i gościnnością.

Klasa Ie uczestniczyła w warsztatach Mikołajkowych organizowanych w Bibliotece Miejskiej. Uczniowie wysłałi list do Św. Mikołaja 📨📮🎅

                                                                                                       KARATE w SOSW🥋🥋
 
Oto są! Certyfikaty IKO potwierdzające zdanie przez naszych adeptów egzaminu na stopień 10.1 kyu! Przyleciały do nas prosto z Japonii🇯🇵. Certyfikaty są w języku japońskim z angielskim tłumaczeniem. Są ważnym dokumentem, który uprawnia do zdawania na wyższe stopnie. BRAWO! Trenujemy i szykujemy się na kolejny egzamin w czerwcu 2024r. OSU!
10. Cross Mikołajkowy🎅 na terenie Górek Szymona⛰️ w Piasecznie.
Nasza ekipa🧑🧒 w pięknych okolicznościach, pokazała ducha sportowej walki. 🏃‍♀️🏃‍♂️Wzajemnie wspieraliśmy się, aby pokonać wyznaczony dystans – UDAŁO SIĘ! 😀Po zakończonych zmaganiach każdy uczestnik🧒🧑 otrzymywał kolorowy medal! 🏅 Wszyscy zawodnicy🏃‍♂️🏃‍♀️ przekraczający linię mety zarażali nas mikołajkowym🎅 uśmiechem. Dziękujemy za niesamowitą atmosferę.
Dziękujemy Fundacji Infinity Run i p. Katarzynie Kondraciuk za wsparcie.

ZAPRASZAMY

Nie samą nauką uczeń żyje
Uczniowie klas: 5a, 8b, 8c i 3Zb aktywnie spędzili czas w Parku Trampolin. Były to chwile, które pozwoliły im oderwać się od szkolnej rzeczywistości. Zabawa była wyśmienita! Uśmiechy uczniów rozpromieniające ich twarz, radość z zabawy, szaleństwo, były bezcenne. Dla niektórych był to doskonały moment na pokonanie własnych lęków i rozwijanie sprawności fizycznej.
Z całą pewnością pobyt w Parku Trampolin uświadomił młodzieży, jak ważne jest aktywne spędzanie wolnego czasu i zacieśnianie więzi koleżeńskich.
Wisława Szymborska urodziła się 2 lipca 1923 roku w Kórniku w Wielkopolsce. Na rok 2023 przypada 100. rocznica jej urodzin. Senat Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował, że to właśnie ona będzie patronką roku 2023.
Szymborska jest laureatką literackiej Nagrody Nobla, została uhonorowana najwyższym odznaczeniem państwowym − Orderem Orła Białego. Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Znana jest również z kolaży, które robiła dla swoich najbliższych.
Uczniowie klas licealnych postanowili uczcić 100. rocznicę urodzin poetki i zainspirowani cytatami pochodzącymi z wierszy W. Szymborskiej, wykonali własne „wyklejanki”.
Wielkie brawa za kreatywność i wspaniałe pomysły!!!👌👌👌
 
 
 
NARODOWE MUZEUM TECHNIKI
We wtorek 21 listopada w ramach projektu „Nauka i sztuka wokół nas” dzieci z klas IIIaw i IIbw zwiedziły Narodowe Muzeum Techniki w Warszawie. Pani przewodnik opowiadała nam jak rozwijała się myśl techniczna przez wieki, od człowieka pierwotnego, aż po dzisiejsze wysokie technologie. Była to bardzo ciekawa wyprawa w przeszłość. POLECAMY!!! 🙂
NOWE HORYZONTY kształcenia uczniów szkoły ponadpodstawowej SOSW w Piasecznie.
Nauczyciel Marcin Pietraszko – pokazał nam inną jakość kina👏👏👏
KLASY: IIZb, IIZc, IIIZe, ILa, IVLb – rozpoczęły cykl serii filmów dla szkół poruszających trudną tematykę w kinie MURANÓW.
Czym są kino i film i w takim wydaniu? Kto i co kryje się za obrazem i dźwiękiem, który towarzyszy nam w czasie seansu i daje wiele do myślenia..
Dziś FILM GREEN BOOK
Zapraszamy wszystkich Uczniów oraz Pracowników SOSW do włączenia się w akcję ,,Góra Grosza”. Monety zbieramy w każdej klasie pod nadzorem wychowawcy. Liczymy i pakujemy każdy nominał oddzielnie. Na kartce zapisujemy kwotę każdego nominału. Sumujemy wartość wszystkich monet.
Uczniowie najbardziej zaangażowani otrzymają dyplomy i upominki. Akcja trwa od listopada do końca lutego.
Pozdrawiamy B. Jaczewska i K. Bosa

Już wkrótce: 17 listopada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli matematyki na różne sposoby trenowali i sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia. Dla najlepszych – ekspertów – poszczególnych klas – przewidziane są nagrody. A wszystkich zapraszamy do obejrzenia filmików z przygotowań.

Zainspirowani Waszymi👩‍🦰🧔 komentarzami💬 zrobiliśmy listę jesiennych🍂🍁🍄 pyszności, które chcemy zrobić. Dzisiaj w rolach głównych: marchewka,🥕🥕 orzechy🌰 i jabłka.🍏🍎 Teraz w całym internacie pachnie ciastem…🥧 Kto zgadnie jakim?

W ośrodkowej świetlicy powstają wspaniałe konstrukcje. Nasi architekci chętnie przyjmą każde zlecenie 👷🏻‍♂️👷🏻‍♀️🔨.

Dobra zabawa uczniów klasy 1Pa przy stole terapeutycznym. Urządzenie zawiera gry oparte na animacjach świetlnych reagujących na ruchy rąk. Ćwiczymy koordynację, spostrzegawczość i szybkość reakcji.

Bo Polska to taka kraina,

która się w sercu zaczyna”

 

Wierna pamięć o bohaterach walczących o wolną Polskę, to nasza powinność i obowiązek.

W przeddzień Święta Wszystkich Świętych delegacja harcerzy, przewodniczący społeczności uczniowskiej oraz grupa nauczycieli ze Szwecji, goszcząca w naszej szkole, uczciła bohaterów naszej Ojczyzny wiązankami kwiatów i zniczy w symbolicznych miejscach pamięci o bohaterach Piaseczna.

 

„Cześć i chwała bohaterom”

Szaleństwo na lodzie – SEZON NA ŁYŻWY ROZPOCZĘTY!⛸️🏒🏅Nauka oraz doskonalenie jazdy na łyżwach, poprawa koordynacji i równowagi, wzmocnienie poszczególnych partii mięśniowych jest świetną alternatywą dla tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego.

Ciekawa lekcje biologii w SOSW
 
Uczniowie klasy I Szkoły Branżowej na lekcji biologii przeprowadzili kilka doświadczeń  biologicznych. Pierwszym doświadczeniem było wykrywanie skrobi w różnych produktach spożywczych. Węglowodany w produktach pochodzenia roślinnego mają często postać skrobi. Związek ten można wykryć w pokarmie za pomocą jodu, np: zawartego w jodynie. Zabawia ona skrobię na niebiesko.
 
Drugim doświadczeniem było zbadanie wpływu różnych substancji na białko jaja kurzego. W wyniku przeprowadzonego doświadczenia uczniowie dowiedzieli się jakie substancje sprawiają, że białko jaja kurzego ulega denaturacji.( Jest to nieodwracalny proces polegający na niszczeniu przestrzennej struktury białka ).
 
Trzecim doświadczeniem było wykrywanie tłuszczów w nasionach roślin (słonecznik, dynia, orzech włoski). Uczniowie chcieli sprawdzić też  czy tłuszcze rozpuszczają się w wodzie?. Wykazano że tłuszcze nie rozpuszczają się w wodzie.
 
Czwartym doświadczeniem, które zostało wykonanie na zajęciach było zbadanie rozpuszczalności węglowodanów prostych i złożonych. Wykazano, że węglowodany proste  rozpuszczają się w wodzie a złożone nie.

Lekcja pokazowa dla Naszych gości ze Szwecji przeprowadzona przez nauczycielkę wychowania fizycznego p. Agatę Żondełek. ZUUUUMMBAAAA

Uczniowie klasy 2 Zf podczas zajęć praktycznych uczyli się rozmnażania roślin ozdobnych. Poznali metody rozmnażania przez podział różnych części roślin. 

BAL JESIENNY w klasach I-III🍁🍂🦔🎃 We wtorek dzieci z klas I-III bawiły się na jesiennym balu. Były quizy o jesieni, dzieci zgadywały co kryje się w jesiennym pudełku, pozowały w naszych jesiennych stylizacjach i dekoracjach oraz tańczyły i bawiły się wspólnie. Każda okazja jest dobra, żeby pobyć i pośmiać się razem 🙂.

SZANOWNI NAUCZYCIELE, UCZNIOWIE I RODZICE‼️
Nasz ośrodek przystąpił do fantastycznej listopadowej akcji. Dołączyliśmy do mapy niezwykłych szkół w całej Polsce – biorących udział w projekcie. Nasz ideał to szkoła, gdzie uczniowie uczą się i mają z tego frajdę, a nauczycie wykonują swój zawód z przyjemnością. Szkoła pełna wzajemnej, pozytywnej uwagi.
 
LISTOPAD MIESIĄCEM CHWALENIA❣️❣️❣️
Zapraszamy do zapoznania się z projektem i materiałami :
Zespół psychologiczno-pedagogiczny serdecznie pozdrawia👋.
Niecodzienna uroczystość w SOSW 🇵🇱🇸🇪!!!
Dzisiaj w naszym Ośrodku uroczyście przywitaliśmy naszych gości:
Nauczycieli ze Szwecji w ramach wymiany i współpracy.
 
Wspólna praca i zaangażowanie naszych nauczycieli i uczniów oraz wzajemny wysiłek i wiara w możliwości – zaowocowała sukcesem – bowiem występy naszych podopiecznych wywarły na gościach nieocenione wrażenie i wzruszenie.
Jeśli istnieje jakiś sekret sukcesu – to jest to z pewnością umiejętność współpracy nauczycieli i tak wspaniałych uczniów, którzy kształcą się w naszej szkole!!!☺️
Głównym koordynatorem imprezy była nasza niezastąpiona nauczycielka – Aldona Faron, przy współpracy z wicedyrektorem Kamilem Sołonowiczem dzięki, którym uroczystość osiągnęła najwyższy poziom‼️
A wszystko za sprawą Pani Dyrektor Renaty Walewskiej-Sajdak, która nawiązała współpracę ze szkołą w Szwecji☺️
❗️UWAGA, UWAGA❗️
Już 3 listopada (piątek) na terenie rekreacyjnym – „Górki Szymona” odbędą się Mistrzostwa Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych w biegach przełajowych 🏆
Zapisy trwają do 30.10.2023 r. (poniedziałek) u nauczycieli wychowania fizycznego: p. Jacka D. oraz p. Kamila S.
Serdecznie zachęcamy do udziału i wspólnej aktywności 👍
KOS Komandos SOSW Piaseczno są nie do zatrzymania 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏.
Na Mazowieckim Mitingu Olimpiad Specjalnych Nasz Ośrodek reprezentowała rekordowa ilość 13 zawodników i zawodniczek.
Bardzo dobrze zaprezentowali się debiutanci :
🏅Amelia Ch. – złoty medal na 100m,
🏅Aleksander S. – złoty medal na na 700m,
🏅Dariusz Sz. – brązowy medal na 100m,
🏅Jan B. – srebrny medal na 700m.
🏅Szymon W. zdobył 2 miejsce na 500m i 3 miejsce na 700m.
Pierwszy raz na zawodach
Mazowieckich Olimpiad Specjalnych wystartowały także:
🏅Julia K. (1 miejsce na 300m) i Natalia Sz. (1 miejsce na 300m) w swoich grupach
startowych oraz 1 miejsce w sztafecie 2x 100m. 🏅🏅Weronika B. zdobyła srebrny medal na dystansie 300m, a złoty na dystansie 500m.
W sztafecie 2x100m:
🏅Weronika B. razem z Pauliną L. zdobyły 2 pierwsze miejsca.
Dobrze zaprezentowali się doświadczeni zawodnicy w tej dyscyplinie:
🏅Eryk L. – 3 miejsce na 500m i 3 miejsce na 700m 🏅Kacper – 2 miejsce na 300m i 2 miejsce na 700m. Eryk i Kacper w sztafecie 2x100m🏅wywalczyli 3 miejsce.
Zofia P., była bardzo blisko podium i zajęła 4 miejsce na dystansie 100 m👏👏👏.
Zawody na Warszawskich Stegnach były elementem przygotowania do Mazowieckich Zawodów w narciarstwie zjazdowym, które odbędą się 5.12.2023 r. na Całorocznym Stoku Narciarskim Szczęśliwice w Warszawie.
KARATE w SOSW🥋
Jak zachęcić dzieci do aktywności fizycznej – ćwiczeń? A może zamiast nazywać je ćwiczeniami, nazwijmy je zabawą i decyzję oddajmy w ręce dzieci? Karty aktywności to świetny sposób na aktywizację dzieci. To one wybierają kartę, a więc i ćwiczenie do wykonania, dodatkowo mamy element dramy, bo naśladujemy zwierzę, zjawisko, rzecz…
A to bardzo fajna zabawa! OSU!
NAUKA I SZTUKA WOKÓŁ NAS
W ramach projektu „Nauka i sztuka wokół nas” dzieci z klas IIb i IIIaw przeanalizowały jesienne przemiany w przyrodzie, w ogrodzie i w spiżarni. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania:
🍁Jak zmienia się pogoda jesienią i dlaczego?
🍁Dlaczego liście zmieniają kolor, a drzewa je zrzucają?
🍁Czym zajęte są jesienią zwierzęta?
🍁Jakie dary przynosi nam ta kolorowa pora roku i
jak ludzie z nich korzystają?
A, że na naszych zajęciach łączymy poznanie naukowe ze sztuką to dzieci przygotowały masę solną (mąka, sól i woda), z której powstały urocze jeże – symbol jesieni🦔🍂🍁🌰🐿️.
JESIENIĄ JEST PIĘKNIE I DZIEJE SIĘ BARDZO DUŻO!

CZAS NA BASEN w pełni – wychowankowie internatu🧍‍♂️🧍‍♀️ przez zabawę 🤽🤽‍♀️ doskonalą umiejętności pływackie.🏊‍♀️🏊

„Nic tak nie tworzy przyszłości, jak marzenia”.
Odważne, dziecięce marzenia dotyczą zarówno świata magii i mocy nadprzyrodzonych, jak i codzienności. To właśnie wtedy rozwija się kreatywność, wzrasta poczucie pewności siebie i motywacja do działania. Niczym nieskrępowana wyobraźnia to nasz ogromny potencjał. Pragnienia jakie skrywają w swoich sercach dzieci z SOSW w Piasecznie – wspaniali i wielkoduszni klienci Auchan Piaseczno i Auchan Ursynów – od kilku lat – co roku je realizują.
U nas w Ośrodku ta magia już wystartowała, a motywacja do wypisania swoich marzeń, na ręcznie robionych bombkach, które zdobią drzewka choinkowe w tych sklepach – jest wypisana na ich twarzach (bombki już się tworzą….. 😀).
Niedługo pojawią się w tych sklepach, gdzie każdy klient AUCHAN będzie mógł uszczęśliwić naszych podopiecznych spełniając marzenie wybranego dziecka.
DZIĘKUJEMY WAM BARDZO ❤️💫– za tak wielkie wsparcie i przyłączenie się do akcji.

Kolejny etap zajęć praktycznych Naszych wspaniałych ogrodników. Panowie podnoszą swoją wiedzę i umiejętności w szkółce Acrocona w Józefosławiu. 

W dniu 16.10.2023 odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych w Piasecznie.
 
Uprawnieni do głosowania byli uczniowie kl. IV – VII, SB, LO, PDP, którzy wybierali swoich przedstawicieli spośród 3 kandydatów.
 • głosowało 129 uczniów
 • głosy ważne – 125
 • głosy nieważne – 4
Komisja wyborcza czuwała nad prawidłowym przebiegiem głosowania, a po jego zakończeniu dokonała obliczeń głosów.
 
Oto wyniki głosowania:
Przewodniczącym Samorządu został Maksymilian Sowiński z klasy 2Zd  
(72 głosy),
Zastępcą przewodniczącego została Amelia Gniatkowska z klasy 3Zc
(33 głosy)
Sekretarz Samorządu – Jakub Chmurzewski z klasy 4La  
(20 głosów).
 
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w pracy w roku szkolnym 2023/2024.
 
 
Opiekunowie SU
Fantastyczna impreza, niezwykłe emocje!
Drużyna Harcerska reprezentująca Nasz Ośrodek wzięła udział w przepięknej imprezie sportowej na stadionie przy Szkole Podstawowej w Lesznowoli – TATASPARTAKIADA. W zawodach towarzyszyli nam rodzice. Najwięcej humoru dostarczyła wszystkim konkurencja rzutu beretem. Wyśmienite torty, pokaz komików i szczudlarzy, popisy bokserskie i gimnastyczne, to tylko niektóre z atrakcji tej niezapomnianej imprezy.
Przywieźliśmy piękny puchar i I miejsce 

Uczniowie klas 1a, 1d, 4f i 5f przygotowywali dziś plakat promujący akcję wspierającą zwierzęta ze schroniska „Piasulki” w Piasecznie ♥️🦴🐶🦮🐕‍🦺 Akcja ma na celu przybliżyć uczniom naszej szkoły zasady odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami, a także po to, że warto pomagać czworonogom, dla których los nie był łaskawy. Ruszamy od 16 października💪

I Mistrzostwa SOSW Piaseczno w Jeździe Szybkiej na Łyżworolkach przeszły do historii. We wtorek reprezentacja klas I-III dzielnie i z sukcesami walczyła na torze, a w środę odebrała nagrody. Spisali się doskonale i są naszą nadzieją na kolejne osiągnięcia w Olimpiadach Sportowych. BRAWO!!!🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼🛼

Koło wolontariatu proMYki oraz Mały Samorząd Uczniowski przygotowują się do obchodów Dnia Edukacji Narodowej🎓👨‍🎓👩‍🎓🧑‍🏫👩‍🏫.

Na Aktywnej Przerwie 🏃🏃‍♀️💃🤸🤸‍♂️🤸‍♀️była rozgrzewka z Fitnessu 💪
Poznaliśmy podstawowe kroki: step touch, step out, heel-back, grape-vine, x-step, a-step, v-step 👊
Frekwencja dopisała 🙂 
Do zobaczenia w każdą środę o godz. 12.30 👋
SOSW w Piasecznie – przyłączyło się do ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA PSYCHICZNEGO. Dzisiaj dużo będziemy mówić o zdrowiu psychicznym oraz o tym jak zadbać o własną kondycję psychiczną. Ogłoszony został również konkurs na plakat traktujący na ten temat. 
Zespół psychologiczno- pedagogiczny SOSW w Piasecznie życzy w tym szczególnym dniu: dużo radości na co dzień, osobistego szczęścia i oczywiście zdrowia….❤️😀

Wyczekiwana wycieczka do miasta siedmiu wzgórz – „Sandomierz„ – to świetna lekcja historii, geografii i biologii zaliczona na szóstkę😀😎😜😍

W dniu dzisiejszym w ramach godziny wychowawczej uczniowie klasy 4c wraz z wychowawcą panią Katarzyną Liptak uczyli się czym jest empatia i odpowiedzialność. Podczas spotkania ze szczeniakami i ich mamą  przeżywali piękne chwile doświadczając i ucząc się jak właściwie opiekować się naszymi braćmi mniejszymi czyli zwierzętami. 
Wycieczka do Warszawy klas -5b, 7e, 8d, 8e, 1Pa. Pani przewodnik przygotowała uczniom spacer pod znakiem Symbolu. Z zaangażowaniem opowiadaliśmy co symbolizuje otaczający nas krajobraz, ale i tak wszyscy wiedzieli, że najważniejsze jest serce – symboli miłości i życia.
Z wielką uwagą wysłuchaliśmy historii powstania symbolicznego dla Warszawy Pomnika Syreny nad Wisłą. Niektórzy z naszych kolegów opowiedzieli wspólnie legendę o Syrence Warszawskiej.
Następnie udaliśmy się do Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie w Pałacu Gnińskich wysłuchaliśmy opowieści o jego życiu, mogliśmy zobaczyć listy, nuty, a także jego fortepian. Najpiękniejszym momentem była możliwość wysłuchania w Sali koncertowej jego cudownej muzyki.
Pięknej opowieści dopełniła Legenda o Złotej Kaczce, która ukryła się w podziemiach pałacowych.
Aktywna przerwa ruszyła… 🏃🏻‍♀️🏃🏃‍♀️💃
I niektórych ucieszyła,  
My czekamy nadal na Was 👧🧒
By wesoło razem skakać 🤸‍♀️🤸‍♂️🤸
 
Zapraszamy w każdą środę o godz. 12.30 👈
Fascynujące lekcje biologii w praktyce!!
 
Klasy I i II  Szkoły Branżowej i Liceum  podczas ćwiczeń praktycznych poznały co kryje się w kropli wody i co kryje roślina widziana pod mikroskopem?
Celem zajęć było oswojenie się uczniów z mikroskopem oraz nauczenie się jak prawidłowo wykonać i przygotować preparat mikroskopowy.
 
Uczniowie podczas lekcji laboratoryjnej obserwowali jak:
– wyglądają ziarna skrobi pod mikroskopem?
– co kryje liść?
– po co roślinie włoski parzące?
– jak wygląda komórka roślinna widziana  pod  mikroskopem?
 
Obiekty obserwowane przez mikroskop często są bezbarwne, przez to zaś – słabo widoczne, dlatego na lekcji biologii uczniowie wybarwiali swoje preparaty.
 
TAK SIĘ BAWIĄ, TAK SIĘ BAWIĄ – O-GRO-DNI-CY!!!😄
Integracyjna biesiada uczniów wszystkich klas o profilu ogrodniczym 🌳 🍀🪴 upłynęła w atmosferze koleżeństwa, przyjaźni, dobrej zabawy i pysznego jedzenia🌭🥤
Okazja to nie byle jaka, świętujemy Dzień Chłopaka!
W piątek obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Była pizza, wspólna zabawa i muzyka doskonała!
Wszystkim Chłopakom życzymy tego, o czym każdy z Was marzy i aby uśmiech zawsze gościł na Waszej twarzy…
Wasze koleżanki z 8a

Pierwszy miesiąc zmagań klasy 1ze na zajęciach praktycznych. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem poznają tajniki sztuki fryzjerskiej i rozwijają swoje umiejętności. Oto, krótka prezentacja z pracy młodych adeptów sztuki fryzjerskiej nad wizerunkiem klienta. Uczniowie w miesiącu wrześniu wykonywali pielęgnację włosów i skóry głowy, pracowali nad poprawą stanu i wyglądu włosów wykonując zabieg regeneracji, zmieniali także strukturę włosów oraz próbowali swoich sił w układaniu fryzur.

Jesień 🍁🍂🍄zawitała już do naszej świetlicy. Podczas zajęć wspólnie wykonaliśmy jesienne dekoracje. W naszej sali pojawiły się kolorowe liście🍂🍁, jeże🦔🦔 i wiewiórki.🐿🐿

Już w sobotę 30 września obchodzić będziemy Dzień Chłopaka!🥳
Z tej okazji podczas zajęć z psychologiem uczniowie rozwijali swoją samoświadomość poszukując w sobie supermocy! W tej zabawie brały także udział dziewczynki, bo codziennie możemy obchodzić Święto naszej Wyjątkowości 😊😊😊
👦👨👱👱‍♂️🧑
Wszystkim Chłopakom z okazji ich ŚWIĘTA – życzymy wszystkiego co najlepsze 🥳
Na kolejnych zajęciach z cyklu”Poznajemy świat, świat poznaje nas” robiliśmy niesamowite eksperymenty. Była lawa wulkaniczna i małe wybuchy. Każdy miał okazję przygotować ciecz nieniutonowską własnego przepisu, a potem bawić się nią do woli🙂
Projekt finansowany przez Fundacja ORLEN