KARATE

Pozalekcyjne zajęcia ogólnorozwojowe z elementami karate Kyokushin są dedykowane dla wszystkich dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, niezależnie od wskazanych w orzeczeniu niepełnosprawności i specjalnych potrzeb edukacyjnych, po wcześniejszej konsultacji z wychowawcami i rodzicami.

Zajęcia mają charakter wspierający terapie.

Zajęcia prowadzone są nieodpłatnie przez senpai Danutę Rynkiewicz (2 kyu) certyfikowaną instruktor karate, pedagoga specjalnego, terapeutkę SI, przedstawicielkę UKS BUSHI TEAM w Piasecznie prowadzonego przez sensei Krzysztofa Markowskiego (4 dan). 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu – 1 godzina lekcyjna, w kilku grupach (do 10-ga dzieci).

Zajęcia polegają na:

– grach i zabawach ogólnorozwojowych z elementami karate Kyokushin;

– uelastycznianiu i wzmacnianiu mięśni całego ciała;

– usprawnianiu przetwarzania sensorycznego;

– poprawie koncentracji i koordynacji;

– ćwiczeniu dyscypliny i konsekwencji w działaniu;

– nauce współpracy i wzajemnego szacunku;

– podnoszeniu wiary we własne siły i poczucia własnej wartości.

Rekrutacja jest otwarta przez cały rok szkolny.

Zgłaszanie chętnych dzieci na zajęcia – danuta.rynkiewicz@soswwp.edu.pl

BADMINTON

Kto z nas kiedyś nie grał w kometkę? A może tak spróbować zrozumieć fascynację Azjatów, czy też zadurzenie Duńczyków i odkryć BADMINTONA na nowo w bardziej sportowym wymiarze.

To dyscyplina, która fantastycznie łączy elementy techniki, taktyki, szybkości, koordynacji i sprytu, wszechstronnie rozwijająca, a jednocześnie jest rozrywką dla każdego bez względu na wiek, czy płeć.

Szkolny Klub Sportowy KOMETKA PIASECZNO to najlepsze miejsce dla dzieci i młodzieży chcącej poznać tajniki gry w badmintona.

Zajęcia prowadzone są przez nauczyciela wychowania fizycznego – Kamila Sołonowicza, odbywają się na sali rekreacyjno – sportowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Piasecznie w środy w godzinach 15:00 – 16:00.

Nabór nowych zawodników odbędzie się w II półroczu roku szkolnego 2022/2023.

KOMANDOS Piaseczno

DRUŻYNA "NIEPRZETARTEGO SZLAKU"

Witajcie!

Jesteśmy drużyną Nieprzetartego Szlaku, działającą w naszej szkole od 4 lat. Drużyna nosi nazwę „ Wędrowcy”, gdyż lubimy wędrować i poznawać nowe, urokliwe miejsca.

Kochamy ludzi i przyrodę. Każdego dnia chcemy  stawać się  coraz lepsi oraz nieść dobro i wsparcie tym, którzy go potrzebują.

Jeśli lubisz wyzwania i chcesz rozpocząć pracę nad sobą, a poprzez to zmieniać świat na lepszy, zapraszamy do naszej Drużyny!

                                                                                 Harcerze

TEATR SPINKA & HAPPY SMILE

Koło teatralne Spinka to połączenie nauki i zabawy. Dzieci w trakcie spotkań uczą się wyrażania emocji, przełamywania własnych barier, lęków i ograniczeń oraz pielęgnowania otwartości, co pozytywnie wpływa na ich relacje z rówieśnikami. Na zajęciach uczniowie rozwijają pasje, odkrywają swoje mocne strony.
Zajęcia odbywają się w czwartki – 15.20 – 16.05
Opiekunami Teatru są: Magdalena Ptak i Beata Dyba. 

SZKOLNY KLUB WOLONTARIATU

W roku szkolnym 2022/2023 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Zwycięzców Olimpiad Specjalnych w Piasecznie zostało utworzone Szkolne Koło Wolontariatu „Promyki”.

W chwili obecnej wolontariuszami są chętni podopieczni z klas dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym.

Celem działań jest niesienie bezinteresownej pomocy innym oraz organizowanie akcji charytatywnych. Działalność w Szkolnym Kole Wolontariatu uczy podopiecznych wrażliwości na los drugiego człowieka, kształtuje w nich poczucie odpowiedzialności za innych. Uczniowie przyswajają istotne wartości moralne: bezinteresowność, tolerancję oraz empatię. Mają również możliwość rozwijania umiejętności planowania i przygotowywania wielu przedsięwzięć. Wolontariat to nie tylko pomaganie, ale również nauka dojrzałości.

Zachęcamy do dołączenia wszystkich zainteresowanych uczniów, również z innych klas.

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie się do opiekunów Koła Wolontariatu p. Beaty Dyby, p. Anety Kozłowskiej, p. Katarzyny Lenard oraz

p. Magdaleny Ptak.

Skip to content